Hop til indhold
Område Kontaktperson
Den almene eksamensbekendtgørelsen – regelfortolkning Rune Kjærsgaard Jørgensen
Tlf.: 33 92 53 55
E-mail: Rune.Kjaersgaard.Jorgensen@stukuvm.dk
Prøve- og eksamensinformation Rune Kjærsgaard Jørgensen
Tlf.: 33 92 53 55
E-mail: Rune.Kjaersgaard.Jorgensen@stukuvm.dk
Beviser (eksamensbeviser og øvrige beviser) Søren Vagner
Tlf.: 22 81 32 29
E-mail: Soeren.Vagner@stukuvm.dk
Fysisk prøvemateriale Nanna Johansen
Tlf.: 61 39 95 87
E-mail: Nanna.Johansen@stukuvm.dk
Oversættelser og transskriberinger Nanna Johansen
Tlf.: 61 39 95 87
E-mail: Nanna.Johansen@stukuvm.dk
Mundtlig censur (hhx, htx og eux/EGYM) Nanna Johansen
Tlf.: 61 39 95 87
E-mail: Nanna.Johansen@stukuvm.dk
Mundtlig censur (stx og hf/AGYM) Doris Stubager
Tlf.: 22 74 25 83
E-mail: doris.stubager@stukuvm.dk
Prøve- og eksamenskalenderen Doris Stubager
Tlf.: 22 74 25 83
E-mail: doris.stubager@stukuvm.dk
Pædagogikum – tilsynsførende (stx og hf/AGYM) Doris Stubager
Tlf.: 22 74 25 83
E-mail: doris.stubager@stukuvm.dk
Pædagogikum – tilsynsførende (hhx, htx og eux/EGYM) Trine Enni
Tlf.: 51 71 95 46
E-mail: Trine.Enni@stukuvm.dk
Skriftlig censur (hhx, htx og eux/EGYM) Trine Enni
Tlf.: 51 71 95 46
E-mail: Trine.Enni@stukuvm.dk
SSO (stx og hf/AGYM) Trine Enni
Tlf.: 51 71 95 46
E-mail: Trine.Enni@stukuvm.dk
Skriftlig censur (stx og hf/AGYM) Ulla Marion Agerbo
Tlf.: 24 25 78 70
E-mail: ulla.marion.agerbo@stukuvm.dk
SSO (eux) Ulla Marion Agerbo
Tlf.: 24 25 78 70
E-mail: ulla.marion.agerbo@stukuvm.dk
SSO (HF-enkeltfag) Ulla Marion Agerbo
Tlf.: 24 25 78 70
E-mail: ulla.marion.agerbo@stukuvm.dk
Optagelsesprøven til de gymnasiale uddannelser Anders Ellegaard Pedersen
Tlf.: 51 68 61 34
E-mail: Anders.Ellegaard.Pedersen@stukuvm.dk
Censormøde Anders Ellegaard Pedersen
Tlf.: 51 68 61 34
E-mail: Anders.Ellegaard.Pedersen@stukuvm.dk
Klager over prøver på de gymnasiale uddannelser Emilie Normark Sørensen
Tlf.: 33 92 51 56
E-mail: Emilie.Normark.Sorensen@stukuvm.dk
Særlige prøvevilkår på de gymnasiale uddannelser Emilie Normark Sørensen
Tlf.: 33 92 51 56
E-mail: Emilie.Normark.Sorensen@stukuvm.dk
Indberetninger i henhold til § 29 stk. 4 i den almene eksamensbekendtgørelse Emilie Normark Sørensen
Tlf.: 33 92 51 56
E-mail: Emilie.Normark.Sorensen@stukuvm.dk

 

Sidst opdateret: 17. september 2021